Raaklijnen

Waar liggen de raaklijnen tussen heden en verleden, tussen ik en de medemens, tussen natuur en cultuur? Het MSK nodigde negen hedendaagse kunstenaars uit om in het museum te werken rond die grijze zone, waar grenzen vervagen en alternatieve zienswijzen ontstaan. Samen met ons formuleerden ze een nieuwe visie op de wereld, vertrekkend vanuit het lokale.

In hun kunst materialiseert ‘wederzijdsheid’ zich in overvloeiende grijswaarden, in verbindingen tussen mensen en in de raakvlakken met de levendige, ons omringende wereld. Kunst vertrekt in de 21ste eeuw steeds meer vanuit die subjectiviteit, als antwoord op de individualiteit en radicaliteit van de 20ste eeuw.

Door te werken rond subjectieve raaklijnen, bevroegen de kunstenaars meteen ook ons huidig wereldbeeld in een geglobaliseerde maatschappij. Ze gebruikten daarvoor uiteenlopende media. Zo werd er getekend op het glazen museumportaal, geschilderd op de muren en kwamen er organische installaties op zaal. De kunstenaars tekenden elk op hun manier een bezielde wereld uit waar (menselijke) relaties in ere worden hersteld en opnieuw centraal komen te staan.

Deelnemend kunstenaars:

- Edith Dekyndt (België) - www.edithdekyndt.be

- Aslan Gaisumov (Tsjetsjenië) - pinchukartcentre.org

- Monika Grzymala (Polen/Duitsland) - www.t-r-a-n-s-i-t.net

- Tim Knowles (Verenigd Koninkrijk) - www.timknowles.co.uk

- Maria Laet (Brazilië) - marialaet.com

- Sarah Sze (Verenigde Staten) - www.sarahsze.com

- Pieter Vermeersch (België) - www.pietervermeersch.be

- Gosia Wlodarczak (Polen/Australië) - gosiawlodarczak.com

- John Wolseley (Verenigd Koninkrijk/Australië) - www.johnwolseley.net

lees meer

Waar liggen de raaklijnen tussen heden en verleden, tussen ik en de medemens, tussen natuur en cultuur? Het MSK nodigde negen hedendaagse kunstenaars uit om in het museum te werken rond die grijze zone, waar grenzen vervagen en alternatieve zienswijzen ontstaan. Samen met ons formuleerden ze een nieuwe visie op de wereld, vertrekkend vanuit het lokale.

In hun kunst materialiseert ‘wederzijdsheid’ zich in overvloeiende grijswaarden, in verbindingen tussen mensen en in de raakvlakken met de levendige, ons omringende wereld. Kunst vertrekt in de 21ste eeuw steeds meer vanuit die subjectiviteit, als antwoord op de individualiteit en radicaliteit van de 20ste eeuw.

Door te werken rond subjectieve raaklijnen, bevroegen de kunstenaars meteen ook ons huidig wereldbeeld in een geglobaliseerde maatschappij. Ze gebruikten daarvoor uiteenlopende media. Zo werd er getekend op het glazen museumportaal, geschilderd op de muren en kwamen er organische installaties op zaal. De kunstenaars tekenden elk op hun manier een bezielde wereld uit waar (menselijke) relaties in ere worden hersteld en opnieuw centraal komen te staan.

Deelnemend kunstenaars:

- Edith Dekyndt (België) - www.edithdekyndt.be

- Aslan Gaisumov (Tsjetsjenië) - pinchukartcentre.org

- Monika Grzymala (Polen/Duitsland) - www.t-r-a-n-s-i-t.net

- Tim Knowles (Verenigd Koninkrijk) - www.timknowles.co.uk

- Maria Laet (Brazilië) - marialaet.com

- Sarah Sze (Verenigde Staten) - www.sarahsze.com

- Pieter Vermeersch (België) - www.pietervermeersch.be

- Gosia Wlodarczak (Polen/Australië) - gosiawlodarczak.com

- John Wolseley (Verenigd Koninkrijk/Australië) - www.johnwolseley.net

Raaklijnen
Raaklijnen